vind een hulpverlener

Valerie Vandamme

Focus & Flow - Praktijk voor psychotherapie en mindfulness

  • Stationsstraat 13
  • 8820 Torhout
Contacteer Valerie Vandamme

Afspraken vinden plaats

  • Bij mij in de praktijk

Beroep(en):

psychotherapeut

Doelgroep(en):

18 - 25 jaar, 26 - 65 jaar, +65 jaar

Voorstelling van Valerie Vandamme

Er zijn heel wat manieren om het rijke pad van groei, verandering of herstel te bewandelen. Elke mens is uniek en het leven is complex. Vanuit jouw realiteit geef ik je graag het vertrouwen om samen op zoek te gaan naar een oplossing voor jouw hulpvraag op een manier die het beste bij jou past.

Vanuit de kracht van de psychologie* en de wijsheid van mindfulness*, maak ik voor jou graag tijd en ruimte. Ik bied je een warme, persoonlijke begeleiding naar meer groei, veerkracht en bewustwording in je leven. Met het leven als belangrijkste leerschool en mijn passie als kompas, blijf ik me continue verdiepen en bijscholen. Mijn intentie is zo (kleur)rijk mogelijk bij te dragen aan jouw mentale veerkracht en de collectieve mentale gezondheid.

*Integratieve psychotherapie:
- ondersteuning bij oa. ingrijpende levensgebeurtenissen (verlies en veranderingen), trauma, opheffen van blokkades, emotionele problemen, doorbreken van patronen, perfectionisme, grenzen zetten, herstel van narcistisch en emotioneel misbruik, burn-out, stress en depressie.
- ondersteuning bij zingeving en zelfrealisatie, meer balans en veerkracht in je leven.
- psycho-educatie.

*Mindfulness
Mindfulness betekent zonder oordeel opmerkzaam zijn voor wat er hier en nu gebeurt. Een training in aandacht leert je niet alleen omgaan met de onvermijdelijke uitdagingen van het leven maar ook met stress, negatieve gedachten en emoties.

De 8-wekentraining Mindfulness MBCT/MBSR is een wetenschappelijk onderbouwde aandachtstraining met een bewezen gunstig effect bij stress, burn-out, depressie en chronische pijn. Maar de training is er ook voor wie dagelijkse activiteiten thuis of op het werk met focus en veerkracht wenst aan te pakken. De training kan ook individueel gevolgd worden.

Praktijk Focus & Flow is gelegen aan het station en is vlot bereikbaar met zowel auto (parkeerplaats in de straat of het station) als het openbaar vervoer.

Je kan met volgende vragen/klachten bij Valerie Vandamme

angst, bindingsangst, boosheid, bore-out / burn-out, complex trauma, conflicten, depressie, dissociatieve identiteitsstoornis, dwangstoornis, eenzaamheid, eetstoornis, emotionele problemen, faalangst, familiale moeilijkheden, fobie, grenzen stellen, hechtingsproblemen, hoogbegaafdheid, hooggevoeligheid, hyperventilatie, impulsbeheersing, innerlijke conflicten, levensvragen, menopauze, midlife crisis, nachtmerries, narcisme, ouder worden, paniekaanvallen, perfectionisme, posttraumatische stress (PTSS), psychische klachten, rouw en verlies, stressklachten, trauma, verdriet, verlatingsangst, weinig zelfvertrouwen, work/life balance, zelfzorg, zingeving

Aanbod:

  • EMDR
  • emotionally focused therapy (EFT-relatietherapie)
  • geweldloze communicatie
  • hartcoherentie
  • hypnose
  • individuele begeleiding / individuele therapie
  • lichaamsgerichte therapie
  • mindfulness
  • relaxatietherapie
  • traumatherapie

Valerie Vandamme kan je helpen in volgende talen

Engels, Nederlands

Tarieven:

Therapiesessie 60 euro
De duur van de begeleiding hangt af van de problematiek of situatie. Deze wordt in samenspraak met jou en naargelang jouw noden vastgelegd. In onderlinge afspraak of in het kader van de therapie kan voor een langere sessie gekozen worden
8 weken mindfulnesstraining: 290 euro voor 8 sessies van 2,5 uur / individuele training: 90 euro per sessie van 2 uur (7 sessies)
Mindfulnesstrainingen kunnen zowel in groep als individueel gevolgd worden. Raadpleeg de website voor meer informatie.

Terugbetaling:

Beschikt deze hulpverlener over een RIZIV nummer? nee
Terugbetaling Riziv voor kinderen? nee
Terugbetaling Riziv voor volwassenen? nee
Terugbetaling ziekenfonds voor kinderen? nee
Terugbetaling ziekenfonds voor volwassenen? ja
Terugbetaling mogelijk via volgende mutualiteiten:: Onder andere: CM en Bond Moyson

Wachtlijst?

Nee

Master opleidingen

  • Master in de Economische Wetenschappen | KU Leuven | 1998

Psychotherapie opleiding(en)

  • Integratieve psychotherapie | Academie voor Integratieve en Humanistische Psychologie en Psychotherapie (A.I.H.P) – VIVES Hogeschool | 2019

Langdurige bijscholingen (>24u)

  • Trainer in Mindfulness MBCT-MBSR | Instituut voor Aandacht en Mindfulness – I AM, Gent | 2020
  • ACT-therapeut | Instituut voor Aandacht en Mindfulness (BE) – Seetrue (NL) | 2020
  • Psychotraumatologie | Ybe Casteleyn | 2022

Kortdurige bijscholingen (<=24u)

  • Hypnotherapie | Academie voor Integratieve en Humanistische Psychologie (A.I.H.P) | 2019
  • Trainer in Mindfulness MBCT-MBSR voor jongeren | Instituut voor Aandacht en Mindfulness (BE) – Seetrue (NL) | 2021

Lid van volgende beroepsverenigingen:

  • Belgisch-Nederlandse Vereniging voor Integratieve Psychologie (BNVIP)
  • European Association of Integrative Psychotherapy (EAIP)

Neem contact op met Valerie Vandamme

Ligging

Heb je hulp nodig in jouw zoektocht naar hulp?
Contacteer ons dan via info@ikzoekhulp.be

Om jou beter van dienst te zijn, maakt deze website gebruik van cookies. Als je verder surft op deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies.