Opruim-Doe-boek WerkboekAnja Coppens & Dominieke van den Bossche
‘Mooi geregeld’ biedt mensen ondersteuning wanneer ze bewust willen omgaan met leven en dood.
De dood is helaas nog vaak taboe in onze maatschappij, waardoor we er niet over praten, laat staan er over nadenken of vooruit durven kijken. Dit taboe willen we doorprikken en mensen helpen stil te staan bij de dood en hun afscheid bewust te plannen. Immers, hoe meer je alles ‘mooi geregeld’ hebt, hoe vrijer je bent om écht voluit van het leven te genieten.
‘Mooi geregeld’ staat mensen bij op administratief, praktisch en emotioneel vlak rond het levenseinde.
Je huis opruimen voor je doodgaat, gaat niet enkel over spullen opruimen maar ook over je emoties die daaraan vast hangen.
Inhoud:
Stap voor stap, op jouw tempo, je huis en bezittingen inventariseren aan de hand van ons stappenplan:
Kleding
Schoenen en accessoires
Praktisch gerief van de gemeenschappelijke ruimtes
Boeken
Digitale documenten
Foto’s
Brieven, sentimentele dingen en herinneringen aan vroeger
Voordelen:
Je materiële bezittingen ordenen is een manier om je nabestaanden nergens mee op te zadelen
Het helpt om even na te denken over wat je wil achterlaten als je er niet meer bent
Je neemt zelf de regie over jouw leven en je bezittingen in handen
Je ordent de waardevolle dingen en herinneringen
Je onderzoekt of de spullen een afspiegeling zijn van jezelf en wat ze over jou vertellen
Je behoudt wat echt belangrijk is in je leven
Je omringt je met dierbare spullen
Klik op de afbeelding om het boek te bestellen
Om jou beter van dienst te zijn, maakt deze website gebruik van cookies. Als je verder surft op deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies.